Knowles Syfer 1808Y4K00331MXT
Part No.:
1808Y4K00331MXT
Datasheet:
1808Y4K00331MXT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 4KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y4K00331MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y4K00331MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y4K00331MXT?
Capacitance 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)