Knowles Syfer 1808Y4K00271KXT
Part No.:
1808Y4K00271KXT
Datasheet:
1808Y4K00271KXT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 4KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y4K00271KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y4K00271KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y4K00271KXT?
Capacitance 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)