Knowles Syfer 1808Y4K00181MXT
Part No.:
1808Y4K00181MXT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808Y4K00181MXT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 4KV X7R 1808
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1808Y4K00181MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y4K00181MXT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y4K00181MXT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV) 4000V (4kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)