Knowles Syfer 1808Y3K00331KXT
Part No.:
1808Y3K00331KXT
Datasheet:
1808Y3K00331KXT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 3KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y3K00331KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y3K00331KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y3K00331KXT?
Capacitance 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)