Knowles Syfer 1808Y3K00102MXT
Part No.:
1808Y3K00102MXT
Datasheet:
1808Y3K00102MXT.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 3KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y3K00102MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y3K00102MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y3K00102MXT?
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)