Knowles Syfer 1808Y3K00101MXT
Part No.:
1808Y3K00101MXT
Datasheet:
1808Y3K00101MXT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 3KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y3K00101MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y3K00101MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y3K00101MXT?
Capacitance 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV) 3000V (3kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)