Knowles Syfer 1808Y2K50331KXT
Part No.:
1808Y2K50331KXT
Datasheet:
1808Y2K50331KXT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 2.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y2K50331KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y2K50331KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y2K50331KXT?
Capacitance 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)