Knowles Syfer 1808Y2K00331JXT
Part No.:
1808Y2K00331JXT
Datasheet:
1808Y2K00331JXT.pdf
Description:
CAP CER 330PF 2KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y2K00331JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y2K00331JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y2K00331JXT?
Capacitance 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF 330 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)