Knowles Syfer 1808Y1K50821MXT
Part No.:
1808Y1K50821MXT
Datasheet:
1808Y1K50821MXT.pdf
Description:
CAP CER 820PF 1.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K50821MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K50821MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K50821MXT?
Capacitance 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)