Knowles Syfer 1808Y1K50820JCT
Part No.:
1808Y1K50820JCT
Datasheet:
1808Y1K50820JCT.pdf
Description:
CAP CER 82PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K50820JCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K50820JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K50820JCT?
Capacitance 82 pF 82 pF 82 pF 82 pF 82 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)