Knowles Syfer 1808Y1K50152JXT
Part No.:
1808Y1K50152JXT
Datasheet:
1808Y1K50152JXT.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K50152JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K50152JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K50152JXT?
Capacitance 1500 pF 1500 pF 1500 pF 1500 pF 1500 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)