Knowles Syfer 1808Y1K50101MXT
Part No.:
1808Y1K50101MXT
Datasheet:
1808Y1K50101MXT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 1.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K50101MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K50101MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K50101MXT?
Capacitance 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)