Knowles Syfer 1808Y1K20471KCT
Part No.:
1808Y1K20471KCT
Datasheet:
1808Y1K20471KCT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K20471KCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K20471KCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K20471KCT?
Capacitance 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)