Knowles Syfer 1808Y1K20471JXT
Part No.:
1808Y1K20471JXT
Datasheet:
1808Y1K20471JXT.pdf
Description:
CAP CER 470PF 1.2KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K20471JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K20471JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K20471JXT?
Capacitance 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF 470 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)