Knowles Syfer 1808Y1K20221JCT
Part No.:
1808Y1K20221JCT
Datasheet:
1808Y1K20221JCT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 1.2KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K20221JCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K20221JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K20221JCT?
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)