Knowles Syfer 1808Y1K20102JCT
Part No.:
1808Y1K20102JCT
Datasheet:
1808Y1K20102JCT.pdf
Description:
CAP CER 1000PF 1.2KV C0G 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K20102JCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K20102JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K20102JCT?
Capacitance 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF 1000 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)