Knowles Syfer 1808Y1K00391JXT
Part No.:
1808Y1K00391JXT
Datasheet:
1808Y1K00391JXT.pdf
Description:
CAP CER 390PF 1KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808Y1K00391JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808Y1K00391JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808Y1K00391JXT?
Capacitance 390 pF 390 pF 390 pF 390 pF 390 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)