1808Y0500273JXT.pdf
| Capacitance | 0.027 µF | 0.027 µF | 0.027 µF | 0.027 µF | 0.027 µF |
| Tolerance | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% | ±5% |
| Voltage-Rated | 50V | 50V | 50V | 50V | 50V |
| TemperatureCoefficient | X7R | X7R | X7R | X7R | X7R |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) | 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) | 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) | 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) | 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |