Knowles Syfer 1808J5K00150JCT
Part No.:
1808J5K00150JCT
Datasheet:
1808J5K00150JCT.pdf
Description:
CAP CER 15PF 5KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808J5K00150JCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J5K00150JCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J5K00150JCT?
Capacitance 15 pF 15 pF 15 pF 15 pF 15 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 5000V (5kV) 5000V (5kV) 5000V (5kV) 5000V (5kV) 5000V (5kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)