Knowles Syfer 1808J2K50821JXT
Part No.:
1808J2K50821JXT
Datasheet:
1808J2K50821JXT.pdf
Description:
CAP CER 820PF 2.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J2K50821JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J2K50821JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J2K50821JXT?
Capacitance 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF 820 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)