Knowles Syfer 1808J2K50271KXT
Part No.:
1808J2K50271KXT
Datasheet:
1808J2K50271KXT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 2.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J2K50271KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J2K50271KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J2K50271KXT?
Capacitance 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)