Knowles Syfer 1808J2K50122JXT
Part No.:
1808J2K50122JXT
Datasheet:
1808J2K50122JXT.pdf
Description:
CAP CER 1200PF 2.5KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J2K50122JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J2K50122JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J2K50122JXT?
Capacitance 1200 pF 1200 pF 1200 pF 1200 pF 1200 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)