Knowles Syfer 1808J2K50101GCT
Part No.:
1808J2K50101GCT
Datasheet:
1808J2K50101GCT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 2.5KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808J2K50101GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J2K50101GCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J2K50101GCT?
Capacitance 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV) 2500V (2.5kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)