Knowles Syfer 1808J2K00681MXT
Part No.:
1808J2K00681MXT
Datasheet:
1808J2K00681MXT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 2KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J2K00681MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J2K00681MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J2K00681MXT?
Capacitance 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)