Knowles Syfer 1808J2K00181MXT
Part No.:
1808J2K00181MXT
Datasheet:
1808J2K00181MXT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 2KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J2K00181MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J2K00181MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J2K00181MXT?
Capacitance 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)