Knowles Syfer 1808J1K50181GCT
Part No.:
1808J1K50181GCT
Datasheet:
1808J1K50181GCT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 1.5KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808J1K50181GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J1K50181GCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J1K50181GCT?
Capacitance 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)