Knowles Syfer 1808J1K20681KXT
Part No.:
1808J1K20681KXT
Datasheet:
1808J1K20681KXT.pdf
Description:
CAP CER 680PF 1.2KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J1K20681KXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J1K20681KXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J1K20681KXT?
Capacitance 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)