Knowles Syfer 1808J1K20103JXT
Part No.:
1808J1K20103JXT
Datasheet:
1808J1K20103JXT.pdf
Description:
CAP CER 10000PF 1.2KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J1K20103JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J1K20103JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J1K20103JXT?
Capacitance 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF 10000 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)