Knowles Syfer 1808J1K00271MXT
Part No.:
1808J1K00271MXT
Datasheet:
1808J1K00271MXT.pdf
Description:
CAP CER 270PF 1KV X7R 1808
Product details
1. How to order 1808J1K00271MXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J1K00271MXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J1K00271MXT?
Capacitance 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF 270 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)