Knowles Syfer 1808J1K00181GCT
Part No.:
1808J1K00181GCT
Datasheet:
1808J1K00181GCT.pdf
Description:
CAP CER 180PF 1KV C0G/NP0 1808
Product details
1. How to order 1808J1K00181GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J1K00181GCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J1K00181GCT?
Capacitance 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF 180 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)