Knowles Syfer 1808J1K00101GCT
Part No.:
1808J1K00101GCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1808 (4520 Metric)
Datasheet:
1808J1K00101GCT.pdf
Description:
CAP CER 100PF 1KV C0G/NP0 1808
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1808J1K00101GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1808J1K00101GCT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1808J1K00101GCT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF 100 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm) 0.177 L x 0.079 W (4.50mm x 2.00mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)