1410J1000821MCTE03.pdf
| Image |  |
| Manufacturer | Knowles Syfer | Knowles Syfer | Knowles Syfer | Knowles Syfer | Knowles Syfer |
| Series | - | - | - | - | - |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 820 pF | 820 pF | 820 pF | 820 pF | 820 pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| Features | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) | Low ESL (X2Y) |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) | 0.142 L x 0.098 W (3.60mm x 2.50mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) | 0.079 (2.00mm) |