Knowles Syfer 1210Y1K00681MET
Part No.:
1210Y1K00681MET
Datasheet:
1210Y1K00681MET.pdf
Description:
CAP CER 680PF 1KV X7R 1210
Product details
1. How to order 1210Y1K00681MET on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1210Y1K00681MET price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210Y1K00681MET?
Capacitance 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF 680 pF
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)