Knowles Syfer 1210J2K00472JXT
Part No.:
1210J2K00472JXT
Datasheet:
1210J2K00472JXT.pdf
Description:
CAP CER 4700PF 2KV X7R 1210
Product details
1. How to order 1210J2K00472JXT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1210J2K00472JXT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J2K00472JXT?
Capacitance 4700 pF 4700 pF 4700 pF 4700 pF 4700 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)