Knowles Syfer 1210J1K50560GCT
Part No.:
1210J1K50560GCT
Datasheet:
1210J1K50560GCT.pdf
Description:
CAP CER 56PF 1.5KV C0G/NP0 1210
Product details
1. How to order 1210J1K50560GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1210J1K50560GCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K50560GCT?
Capacitance 56 pF 56 pF 56 pF 56 pF 56 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)