Knowles Syfer 1210J1K20151GCT
Part No.:
1210J1K20151GCT
Datasheet:
1210J1K20151GCT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 1.2KV C0G/NP0 1210
Product details
1. How to order 1210J1K20151GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1210J1K20151GCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K20151GCT?
Capacitance 150 pF 150 pF 150 pF 150 pF 150 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV) 1200V (1.2kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)