Knowles Syfer 1210J1K00151GCT
Part No.:
1210J1K00151GCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
1210J1K00151GCT.pdf
Description:
CAP CER 150PF 1KV C0G/NP0 1210
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1210J1K00151GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1210J1K00151GCT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1210J1K00151GCT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series - - - - -
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 150 pF 150 pF 150 pF 150 pF 150 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose General Purpose
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm) 0.079 (2.00mm)