1206Y5001P20CAT.pdf
| Capacitance | 1.2 pF | 1.2 pF | 1.2 pF | 1.2 pF | 1.2 pF |
| Tolerance | ±0.25pF | ±0.25pF | ±0.25pF | ±0.25pF | ±0.25pF |
| Voltage-Rated | 500V | 500V | 500V | 500V | 500V |
| Ratings | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 | AEC-Q200 |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) | 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.063 (1.60mm) | 0.063 (1.60mm) | 0.063 (1.60mm) | 0.063 (1.60mm) | 0.063 (1.60mm) |