Knowles Syfer 1206Y5000123KET
Part No.:
1206Y5000123KET
Datasheet:
1206Y5000123KET.pdf
Description:
CAP CER .012UF 500V X7R 1206
Product details
1. How to order 1206Y5000123KET on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206Y5000123KET price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206Y5000123KET?
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF 0.012 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 500V 500V 500V 500V 500V
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)