Knowles Syfer 1206Y2K00222KST
Part No.:
1206Y2K00222KST
Datasheet:
1206Y2K00222KST.pdf
Description:
CAP CER 2200PF 2KV X7R 1206
Product details
1. How to order 1206Y2K00222KST on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206Y2K00222KST price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206Y2K00222KST?
ProductStatus Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete Obsolete
Capacitance 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF 2200 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV) 2000V (2kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)