Knowles Syfer 1206Y1K50150GCT
Part No.:
1206Y1K50150GCT
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
1206Y1K50150GCT.pdf
Description:
CAP CER 15PF 1.5KV C0G/NP0 1206
Product details
1. How to order 1206Y1K50150GCT on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206Y1K50150GCT price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206Y1K50150GCT?
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 15 pF 15 pF 15 pF 15 pF 15 pF
Tolerance ±2% ±2% ±2% ±2% ±2%
Voltage-Rated 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV) 1500V (1.5kV)
TemperatureCoefficient C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B) C0G, NP0 (1B)
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)