Knowles Syfer 1206Y1K00392KET
Part No.:
1206Y1K00392KET
Manufacturer:
Knowles Syfer
Datasheet:
1206Y1K00392KET.pdf
Description:
CAP CER 3900PF 1KV X7R 1206
Product details
1. How to order 1206Y1K00392KET on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206Y1K00392KET price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206Y1K00392KET?
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 3900 pF 3900 pF 3900 pF 3900 pF 3900 pF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)