Knowles Syfer 1206Y1K00152JET
Part No.:
1206Y1K00152JET
Manufacturer:
Knowles Syfer
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
1206Y1K00152JET.pdf
Description:
CAP CER 1500PF 1KV X7R 1206
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order 1206Y1K00152JET on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the 1206Y1K00152JET price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of 1206Y1K00152JET?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer Knowles Syfer
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™ FlexiCap™
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 1500 pF 1500 pF 1500 pF 1500 pF 1500 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV) 1000V (1kV)
TemperatureCoefficient X7R X7R X7R X7R X7R
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination Soft Termination
Ratings AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200 AEC-Q200
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm) 0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm) 0.063 (1.60mm)