Knowles Novacap C06CF6R2C-9ZN-X1T
Part No.:
C06CF6R2C-9ZN-X1T
Datasheet:
C06CF6R2C-9ZN-X1T.pdf
Product details
1. How to order C06CF6R2C-9ZN-X1T on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C06CF6R2C-9ZN-X1T price and inventory displayed accurate?
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C06CF6R2C-9ZN-X1T?
Capacitance 6.2 pF 6.2 pF 6.2 pF 6.2 pF 6.2 pF
Tolerance ±0.25pF ±0.25pF ±0.25pF ±0.25pF ±0.25pF
Voltage-Rated 250V 250V 250V 250V 250V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)