Knowles Novacap C06CF3R9C-9UN-X1T
Part No.:
C06CF3R9C-9UN-X1T
Manufacturer:
Knowles Novacap
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
C06CF3R9C-9UN-X1T.pdf
Description:
CAP CER 0603
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order C06CF3R9C-9UN-X1T on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the C06CF3R9C-9UN-X1T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of C06CF3R9C-9UN-X1T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer Knowles Novacap Knowles Novacap Knowles Novacap Knowles Novacap Knowles Novacap
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CF CF CF CF CF
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 3.9 pF 3.9 pF 3.9 pF 3.9 pF 3.9 pF
Tolerance ±0.25pF ±0.25pF ±0.25pF ±0.25pF ±0.25pF
Voltage-Rated 250V 250V 250V 250V 250V
TemperatureCoefficient C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0 C0G, NP0
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
FailureRate - - - - -
Size/Dimension 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm) 0.060 L x 0.030 W (1.52mm x 0.76mm)