D10BL100M1BX.pdf
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of D10BL100M1BX.
| Image | |||||
| Packaging | Tray | Tray | Tray | Tray | Tray |
| Series | Border Cap® | Border Cap® | Border Cap® | Border Cap® | Border Cap® |
| ProductStatus | Active | Active | Active | Active | Active |
| Capacitance | 10 pF | 10 pF | 10 pF | 10 pF | 10 pF |
| Tolerance | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% | ±20% |
| Voltage-Rated | 100V | 100V | 100V | 100V | 100V |
| TemperatureCoefficient | BL | BL | BL | BL | BL |
| Ratings | - | - | - | - | - |
| FailureRate | - | - | - | - | - |
| Size/Dimension | 0.010 L x 0.010 W (0.25mm x 0.25mm) | 0.010 L x 0.010 W (0.25mm x 0.25mm) | 0.010 L x 0.010 W (0.25mm x 0.25mm) | 0.010 L x 0.010 W (0.25mm x 0.25mm) | 0.010 L x 0.010 W (0.25mm x 0.25mm) |
| Height-Seated(Max) | - | - | - | - | - |
| Thickness(Max) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) | 0.009 (0.22mm) |