KYOCERA AVX TPSC476K010T0200
Part No.:
TPSC476K010T0200
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
TPSC476K010T0200.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 10V 2312