KYOCERA AVX TPSB156K016H0800
Part No.:
TPSB156K016H0800
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1411 (3528 Metric), 1210
Datasheet:
TPSB156K016H0800.pdf
Description:
CAP TANT 15UF 10% 16V 1411