KYOCERA AVX TAZX156K035LRSC0824
Part No.:
TAZX156K035LRSC0824
Manufacturer:
KYOCERA AVX
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2721 (6954 Metric)
Datasheet:
TAZX156K035LRSC0824.pdf
Description:
CAP TANT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TAZX156K035LRSC0824 on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TAZX156K035LRSC0824 price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TAZX156K035LRSC0824?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series TAZ TAZ TAZ TAZ TAZ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 15 µF 15 µF 15 µF 15 µF 15 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 35 V 35 V 35 V 35 V 35 V
Type Molded Molded Molded Molded Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance) 190mOhm @ 100kHz 190mOhm @ 100kHz 190mOhm @ 100kHz 190mOhm @ 100kHz 190mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.273 L x 0.213 W (6.93mm x 5.41mm) 0.273 L x 0.213 W (6.93mm x 5.41mm) 0.273 L x 0.213 W (6.93mm x 5.41mm) 0.273 L x 0.213 W (6.93mm x 5.41mm) 0.273 L x 0.213 W (6.93mm x 5.41mm)
Height-Seated(Max) 0.123 (3.12mm) 0.123 (3.12mm) 0.123 (3.12mm) 0.123 (3.12mm) 0.123 (3.12mm)