KYOCERA AVX TAJD107K010RNJV
Part No.:
TAJD107K010RNJV
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
TAJD107K010RNJV.pdf
Description:
CAP TANT
Quantity:
Payment:
payment
Shipping:
Product details
1. How to order TAJD107K010RNJV on Shenzhen Yongdeli Electronics Co., Ltd.?
3. Are the TAJD107K010RNJV price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of TAJD107K010RNJV?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Manufacturer KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX KYOCERA AVX
Series TAJ TAJ TAJ TAJ TAJ
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 100 µF 100 µF 100 µF 100 µF 100 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 10 V 10 V 10 V 10 V 10 V
Type Molded Molded Molded Molded Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance) 900mOhm @ 100kHz 900mOhm @ 100kHz 900mOhm @ 100kHz 900mOhm @ 100kHz 900mOhm @ 100kHz
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C 2000 Hrs @ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm) 0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm) 0.122 (3.10mm)